Strona głównaPORADYAglomeracja Trójmiejska a rynek magazynowy

Aglomeracja Trójmiejska a rynek magazynowy

Aglomeracja Trójmiejska prężnie się rozwija – coraz więcej firm zakłada tu swoje siedziby, wynajmuje magazyny w Gdańsku, Gdyni lub Sopocie, a także korzysta z transportu drogą morską.

Rynek magazynowy w Polsce przeżywa imponujący rozwój – powierzchnie coraz chętniej pozyskiwane są na budowę magazynów czy hal produkcyjnych. Popularne tereny to między innymi okolice Warszawy, Łodzi czy Wrocławia, ale rośnie też zainteresowanie do tej pory mniej interesującymi lokalizacjami – jak Szczecin, Bydgoszcz czy Kielce. Można też zaobserwować popyt na magazyny w Gdańsku oraz Gdyni czy też ogólnie – na terenach aglomeracji trójmiejskiej.

Magazyny do wynajęcia w Gdańsku i Gdyni

Tereny przeznaczane na magazyny i hale produkcyjne w Gdańsku czy Gdyni budzą coraz większe zainteresowanie wśród przedsiębiorców oraz inwestorów. Trójmiasto bez wątpienia szybko się rozwija, gdyż zapewnia bardzo dobre połączenie z krajowymi oraz zagranicznymi szlakami transportowymi – m.in. drogowymi, morskimi, kolejowymi.

Co więcej, atutem jest też międzynarodowy Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy znajdujący się w gdańskiej dzielnicy Matarnia, oddalony o około 10 km od centrum Gdańska i Sopotu, a zarazem 23 km od centrum Gdyni. Warto też dodać, że w pobliżu lotniska znajduje się też obwodnica trójmiejska. Magazyny na wynajem w Gdańsku i Gdyni położone w tej okolicy cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Historia Gdańska w pigułce

Polska odzyskała niepodległość po niemal 150 latach zaborów, ale dostęp do morza otrzymała dopiero w 1920 roku. W jej obrębie znalazł się wtedy niewielki skrawek wybrzeża, dlatego też wybrano najlepszą lokalizację na budowę portu – uznano za nie Gdynię. Mimo to stolicą Trójmiasta jest Gdańsk.

W 1919 roku, na mocy Traktatu Wersalskiego, powstało Wolne Miasto Gdańsk, ale władzę sprawowali w nim Wysocy Komisarze. Były to okrutne czasy terroru. We wrześniu 1939 roku rozpoczęła się zaś druga wojna światowa. W 1945 roku Gdańsk został zniszczony, ale w kilkadziesiąt lat odzyskał swój blask.

Dziś Gdańsk jest jednym z najpiękniejszych miast w Polsce i jest chętnie odwiedzany przez turystów – słynie jako miasto europejskie. Obecnie tętni życiem i zachwyca własną tożsamością. W parze z rozwojem turystyki idzie też rozwój logistyki i branży magazynowej – wciąż powstają nowe hale produkcyjne w Gdańsku, Gdyni i Sopocie oraz ich najbliższym sąsiedztwie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read