Strona głównaPORADYDzbanek filtrujący do wody

Dzbanek filtrujący do wody

Woda płynąca w naszych kranach jest poddawana procesowi oczyszczania i musi spełniać określone normy. Jednak w dalszym ciągu posiada ona pewną ilość składników mineralnych, których zawartość zależy od ujęcia wody. Problemem, z którym borykamy się najczęściej, jest duża zawartość związków, które powodują powstawanie kamienia. Jest jednak sposób, aby się go pozbyć.

Jak zbudowany jest dzbanek do filtrowania wody?

Dzbanek służący do filtracji wody posiada specjalny pojemnik na wodę niefiltrowaną oraz miejsce, w którym gromadzona jest przefiltrowana woda. Standardowo ma także przykrywkę, która może być wyposażona w wyświetlacz LED wskazujący stopień zużycia filtra. Sercem dzbanka filtrującego jest oczywiście wkład, przez który przepuszczana jest woda.

Typowy filtr do wody pozwala na skuteczne oczyszczenie nawet 150 litrów wody. Jego wymianę można zaplanować średnio raz w miesiącu. Sama wymiana wkładu filtrującego nie nastręcza żadnych problemów. Tym bardziej że producenci dzbanków często dołączają do produktu jasną instrukcję, która prowadzi użytkownika za rękę. Warto pamiętać, aby wkład filtrujący przez cały czas użytkowania był zanurzony w wodzie. Ma to wpływ na jego efektywność i wydajność.

Ważną kwestią jest regularne czyszczenie dzbanka. Nieestetyczny osad gromadzi się przede wszystkim w części, która ma styczność z wodą jeszcze przed jej filtrowaniem. Brzeg dzbanka i pokrywki to miejsca szczególnie narażone na osadzanie się kamienia. Sam dzbanek można czyścić w zmywarce. Ręcznego mycia może wymagać jedynie pokrywka, jeśli jest wyposażona w elektroniczny wskaźnik LED. W przeciwnym wypadku również można umieścić ją w zmywarce.

Jak przebiega oczyszczanie wody w dzbanku filtrującym?

Bardzo interesująca jest kwestia samego procesu oczyszczania. Wkład filtracyjny wydatnie redukuje poziom chloru w wodzie. Chlor jest dosyć powszechnie używany do dezynfekcji wody. Jego zawartość może różnić się w zależności od danego systemu wodociągów. Filtrowanie chloru ma wyraźny wpływ na poprawę smaku i zapachu wody. Ponadto filtr pozwala usunąć piasek, drobne zawiesiny oraz rdzę. Substancje te mogą być groźne dla naszego zdrowia. Ich obecność w wodzie najczęściej wynika z kiepskiego stanu rur doprowadzających wodę do mieszkania. Filtr do wody zawiera także aktywny węgiel, który skutecznie hamuje rozwój bakterii.

Lista zalet dzbanka filtrującego jest dosyć długa. Nie jest on w stanie oczyścić wody z wszystkich substancji. Przede wszystkim filtr dzbankowy nie usuwa bakterii. Czy to groźne dla naszego zdrowia? W zasadzie nie, ponieważ za usunięcie mikroorganizmów z wody odpowiada firma dostarczająca ją do mieszkań. Zgodnie z wymogami sanitarnymi woda płynąca w naszych kranach musi być oczyszczona z groźnych dla zdrowia mikroorganizmów. Filtrowanie wody w dzbanku nie doprowadzi także do jej demineralizacji. Co prawda, filtr usuwa nadmiar soli, która prowadzi do rozwoju kamienia, ale w wodzie nadal pozostaje potas i sód. W formie ciekawostki warto dodać, że niektóre filtry mają możliwość wzbogacenia wody w magnez.

Niezależnie od jakości wody warto zaopatrzyć się w dzbanek filtrujący wodę. Duży wybór tego typu produktów oferuje firma Aquamelior, która jest ekspertem w dziedzinie filtracji wody.

fot. materiały prasowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read