Tkaniny poliestrowe – przegląd i zastosowanie

Tkaniny poliestrowe wyróżniają się szerokim zastosowaniem ze względu na swoje cenne właściwości – wytrzymałość, elastyczność i lekkość. Są powszechnie wykorzystywane w branży reklamowej i transportowej – poniżej ich najważniejsze rodzaje oraz podstawowe zastosowania.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tkanin, które można wykorzystywać zależnie od potrzeb – między innymi do produkcji szyldów, elementów wyposażenia wnętrz, banerów czy stoisk targowych. Banery na nich nadrukowane cechują się wysoką wytrzymałością na warunki zewnętrzne i jakością. Tkaniny świetnie sprawdzą się w reklamie – w grafice reklamowej, na aplikacjach itd. Poniżej jedne z najpopularniejszych tkaniny poliestrowe.

Tkaniny poliestrowe

Wśród tkanin poliestrowych wyróżniamy służące do zadruku bez PCW oraz powleczone PCW. Są wodoodporne, wytrzymałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także łatwe w pielęgnacji. Z powodzeniem mogą służyć jako materiał do reklam.

Tkanina plandekowa – popularny materiał przeznaczony do transportu

Tkaniny techniczne to jedne ze specjalistycznych rozwiązań przeznaczonych do transportu. Wysokiej jakości tkanina plandekowa i inne materiały pochodne oraz akcesoria mogą mieć różne zastosowania. Wśród materiałów tego typu na uwagę zasługują tkaniny marki Dickson, a także materiały do produkcji hal targowych i namiotowych.

Wybierając tkaninę plandekową i inne materiały do transportu, trzeba wziąć pod uwagę ich jakość – muszą być bardzo wytrzymałe, solidne i trwałe, a także dostępne w różnych gramaturach i kolorach.

Plandeki do zadruku – praktyczne i solidne

Zależnie od przeznaczenia, praktyczne są także plandeki do zadruku. Wysokiej jakości tkaniny poliestrowe są produkowane dzięki innowacyjnej technologii i są powlekane PCW, dzięki czemu mogą z powodzeniem służyć do produkcji plandek i kurtyn na samochody ciężarowe. Są odporne na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych, mają długie okresy eksploatacji, są wygodne w obróbce oraz w pielęgnacji i utrzymaniu w czystości.

Tkaniny namiotowe

Tkanina namiotowa służy między innymi do produkcji pokryć hal magazynowych. Jej podstawą jest siatka poliestrowa pokryta PCW. Nowoczesna technologia produkcji pozwala uzyskać materiał odporny na warunki pogodowe, o wysokich parametrach, idealny na różne aplikacje pokryciowe. Tkanina tego typu może służyć między innymi do budowy namiotów, jako zadaszenie estrad, stoisk targowych, elementów placów zabaw.

Tkaniny poliestrowe – przegląd i zastosowanie
Rate this post

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here