Strona głównaARANŻACJE5 zasad wykańczania wnętrz

5 zasad wykańczania wnętrz

Niezależnie od tego, czy wykańczasz nowy dom, czy tylko unowocześniasz kuchnię. Oto pięć najważniejszych zasad dotyczących wykańczania wnętrz.

1. Określ swój styl

Jakiej chcesz się poczuć w nowym wnętrzu? Oto sztuczka, która pomoże Ci udoskonalić styl: spójrz na swoją szafę. Czy wolisz skrojone na miarę kawałki, czy wolisz przedmioty luźniejsze i wygodniejsze? Czy skłaniasz się w kierunku pewnych kolorów lub wzorów? Innym sposobem na określenie stylu jest myślenie o słowach kluczowych, które określają, jak chcesz czuć wnętrze. Tradycyjny, formalny, elegancki? Zabawny, zabawny, zachęcający? Monochromatyczny, opływowy, nowoczesny?

Zwróć uwagę na inspiracje projektowe w każdym aspekcie życia. Używanie ich jako punktu wyjścia to dobry pomysł.

2. Dowiedzieć się, czego nie lubisz

Dużo łatwiej jest ludziom wyrazić to, co im się nie podoba. Określając niechęć, możemy wyeliminować pewne rzeczy i zawęzić inne. Podobnie, pewne kolory mogą wywoływać różne emocje. Te wspomnienia i reakcje są bardzo osobiste i indywidualne, ale także określają nasze gusta.

3. Zacznij od podstawy

Design może być przytłaczający. Ludzie często chcą wiedzieć, gdzie dokładnie zacząć. Najlepiej zacząć od podstaw: zdecyduj się na pokrycie podłogi. Nie ma znaczenia, czy chcesz mieć podłogi z twardego drewna, dywany, płytki, kamień czy wykładziny od ściany do ściany. Myślenie o podłodze w pierwszej kolejnosci będzie dyktować, w jaki sposób inne elementy zostaną ułożone w przestrzeni.

Jeśli wybierzesz neutralny odcień lub naturalne włókno bez dużego wzoru lub koloru, masz więcej opcji z kolorami lub tapicerką. Jeśli zaczniesz od antycznego dywanu, możesz pobrać kolory z dywanu, aby stworzyć paletę kolorów. Ważne jest, aby zaplanować te rzeczy w tandemie, inaczej skończy się efektem cyrku.

Zaczynając od sofy lub tapicerowanych krzeseł natychmiast ograniczasz swój styl. Jest więcej elastyczności w przypadku czegoś takiego jak dywanik. Tutaj masz opcje i możesz zacząć układać fragmenty. Jest to znacznie łatwiejsze rozwiązanie, aby najpierw podjąć ostateczną decyzję o pokryciu podłogi, a następnie innych elementów.

4. Grunt to farba

Wybór farby jest jedną z najważniejszych i najbardziej opłacalnych decyzji, które możesz podjąć. Właściwe wybory farb harmonijnie łączą przestrzenie. Rozważmy dom jako całość. Ryzyko tworzenia chaotycznych pokoi, pojawia się gdy malujesz jeden pokój. Weź pod uwagę, jak kolory wpływają na Twój nastrój. Niektóre kolory sprawiają, że ludzie czują się szczęśliwi, spokojni, a nawet pobudzeni.

Obserwuj kolor farby w naturalnym świetle, porannym świetle i w nocy. Często kolor, który działał dobrze dla jednego projektu, nie zadziała dla innego. To, co może świetnie wyglądać w domu Twojego przyjaciela, może nie sprawdzić się w Twoim domu. Próbki w sklepie z farbami są dobrym punktem wyjścia, ale to, co wygląda dobrze na papierze, może nie przełożyć się na Twoje wnętrze. Nawet z białymi farbami nie jest tak łatwo. Wypróbuj kilka różnych kolorów na ścianie i zwróć szczególną uwagę na odcienie. Mogą mieć akcenty różu, błękitu lub żółci. Otoczenie zewnętrzne silnie wpływa na padające światła. Roślinność i niebo mogą tworzyć cienie na ścianach wewnętrznych.

5. Buduj wokół swojej przestrzeni

Niezbędne jest planowanie przestrzenne, które wpływa na skalę. Ludzie często używają mebli, które są zbyt duże lub zbyt małe dla miejsca. Wybieraj meble, na które rzeczywiście masz miejsce. Pomyśl o równowadze przestrzeni. W przypadku większych pomieszczeń, rozważ ustanowienie stref dla różnych działań: część wypoczynkowa sprzyjająca rozmowie; inny obszar do oglądania telewizji; miejsce do pracy z biurkiem lub stołem na projekty lub gry. Pomyśl o efekcie wizualnym i rozkładzie, aby zrównoważyć przestrzeń. Proporcja i skala są kluczowe dla każdego projektu.

Na koniec, najważniejsza zasada to nie spieszyć się przy wykańczaniu wnętrz. Lepiej dłużej zastanowić się nad pewnym rozwiązaniem, niż żyć w nim do czasu następnego remontu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read