Strona głównaDOMDrzwiczki rewizyjne w łazience – czy są potrzebne?

Drzwiczki rewizyjne w łazience – czy są potrzebne?

Otwory rewizyjne w łazience – do czego są potrzebne?

Łazienka to wnętrze, w którym liczy się zarówno estetyka, jak i funkcjonalność. Z jednej strony dążymy do tego, by zasłonić nieestetyczne konstrukcje, rury czy też przewody, jednak z drugiej strony zależy nam na tym, by mieć do nich stały dostęp. Z pomocą w takiej sytuacji przychodzą drzwiczki rewizyjne, które stanowią doskonały kompromis pomiędzy aspektami wizualnymi i praktycznymi. Dowiedz się, dlaczego warto z nich skorzystać!

Otwory rewizyjne to niezamurowane, prostokątne fragmenty ściany o wymiarach nie mniejszych niż 20×20 cm, które zapewniają swobodny dostęp do takich elementów wyposażenia łazienkowego jak m.in. wodomierze, ciepłomierze w urządzeniach sanitarnych, jak również filtry i zawory. Otwór rewizyjny powinien być na tyle duży, by umożliwiał obejrzenie całej instalacji, a także zapewniał swobodne manewrowanie narzędziami. Warto zatem, by był on umieszczony w każdym tym miejscu, gdzie znajdują się elementy rewizji, niezbędne do naprawy określonej części instalacji, np. uszczelki w wannie lub brodziku.

Drzwiczki rewizyjne w łazience – jak mogą nam pomóc?

Drzwiczki rewizyjne w ostatnich latach zyskują na coraz większej popularności, co wynika zarówno z ich wytrzymałości, jak i doskonałej funkcjonalności. Najczęściej spotykamy się z modelami wykonanymi z metalu, tworzywa sztucznego lub z dodatkowym wzmocnieniem w postaci płyty gipsowo-kartonowej. Dzięki nim w prosty sposób zakryjemy otwory rewizyjne w naszej łazience, co z kolei ułatwia dostęp do nich w sytuacji potencjalnej awarii. Co ważne, drzwiczki rewizyjne mogą być wyposażone w zamek, dzięki czemu możemy mieć pewność, że niepowołane osoby nie będą miały dostępu do naszej instalacji.

Warto również dodać, że w przypadku łazienki możemy zdecydować się na zakup takich drzwiczek rewizyjnych, które w prosty sposób obkleimy płytkami. To sprytny patent na to, by nasza maskownica nie wyróżniała się na tle wanny, a łazienka nie straciła na swej estetyce. Jednocześnie sama naprawa syfonu lub filtra w wannie nie powinna stwarzać nam najmniejszego problemu.

Drzwiczki rewizyjne na wymiar w FlexGips

Wśród pozycji dostępnych na rynku materiałów wykończeniowych znajdziemy drzwiczki rewizyjne FlexGips, w tym głównie modele wyposażone w warstwę z płyty gipsowo-kartonowej. Niezaprzeczalnym atutem tych produktów jest możliwość personalizacji i dopasowania do wielkości otworu rewizyjnego poprzez wybór drzwiczek w jednym z kilku dostępnych rozmiarów. Co ważne, firma produkuje również drzwiczki rewizyjne na wymiar, dzięki czemu każdy może mieć pewność, że będą one idealnie dopasowane do wielkości danego pomieszczenia. Drzwiczki FlexGips są zamykane na jeden z kilku rodzajów zamków: czworokątny, okrągłocylindryczny lub PZ.

Więcej informacji na temat drzwiczek rewizyjnych GK FlexGips można znaleźć na stronie: https://sklep.flexgips.com/pl/c/Drzwiczki-rewizyjne/43.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read