Strona głównaPORADYJak dbać o kamienne posadzki?

Jak dbać o kamienne posadzki?

Kamienne posadzki wykonane ze szlachetnego marmuru czy granitu wymagają odpowiedniej pielęgnacji. O czym powinniśmy pamiętać, jeśli mamy taką u siebie?

Naturalny kamień to wytrzymały i trwały materiał wykończeniowy, dobry zarówno do wnętrz, jak i na zewnątrz. Gdy decydujemy się na posadzki z kamienia, powinniśmy pamiętać o tym, że będą one wymagały specjalnej pielęgnacji.

Jak zadbać o czystość posadzek kamiennych na co dzień? Zapraszamy do sprawdzenia naszych porad!

Odkurzane i mycie posadzek kamiennych

Aby posadzki wykonane z kamienia były czyste każdego dnia, powinniśmy przede wszystkim pamiętać o ich regularnym odkurzaniu oraz myciu, by usunąć osadzające się na nich zanieczyszczenia.

Do odkurzania najlepiej wybrać końcówkę do parkietów, która nie zarysuje powierzchni kamienia. Możemy także zastosować miękką miotłę do zamiatania, którą zbierzemy wszelkie zabrudzenia.

Następnie posadzki należy umyć. Do tego celu warto wybrać wygodny mop, na przykład Leifheit mop, wyposażony w płaską końcówkę z mikrofibry, która doskonale usuwa zanieczyszczenia i nie pozostawia po sobie dużej ilości wody. Leifheit mop dostępny jest z wieloma akcesoriami do wyboru, dlatego możemy dopasować go do swoich potrzeb.

Do mycia posadzek z kamienia naturalnego zaleca się stosowanie dedykowanych środków chemicznych, które nie uszkodzą ich nawierzchni. Należy unikać środków z kwasami i chlorem oraz mleczek z drobinkami ściernymi.

Impregnacja posadzek kamiennych

Eksperci zalecają, aby posadzki kamienne poddawać systematycznej impregnacji. Dzięki niej posadzki wykonane z kamienia są zabezpieczane przed nadmierną wilgocią oraz przed zanieczyszczeniami.

Impregnację posadzek kamiennych powinniśmy wykonywać raz na 2-3 lata lub częściej, jeśli podłoga jest używana wyjątkowo intensywnie i przez to jest narażona na więcej szkodliwych czynników.

Warto pamiętać także o tym, że posadzki wykonane z kamienia mogą być poddane renowacji, na przykład przez starcie wierzchniej warstwy z rysami i zabrudzeniami. Takie prace powinniśmy powierzyć fachowcom. Dzięki takiemu zabiegowi nawet starsza posadzka kamienna będzie znowu wyglądać jak nowa!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read