Strona głównaDOMJak działają rolety antywłamaniowe?

Jak działają rolety antywłamaniowe?

Rolety antywłamaniowe są niezbędnym elementem wielu nieruchomości oraz budynków, jeśli chcą zabezpieczyć się przed różnymi sytuacjami. Trzeba jednak odpowiednio dokonać wyboru, aby móc cieszyć się bezpieczeństwem oraz dobrą jakością samych rolet – muszą być wytrzymałe nie tylko na czynniki zewnętrzne, ale również mechaniczne. Jak zatem działają rolety antywłamaniowe oraz w jaki sposób odpowiednio je wybrać? Sprawdź nasz poniższy poradnik.

Rolety antywłamaniowe – podstawowe funkcje

Warto przyjrzeć się trzem funkcjom, jakie pełnią rolety antywłamaniowe:

  • chronią naszą prywatność,
  • zabezpieczają przed włamywaczami,
  • chronią przed nadmiernym hałasem z zewnątrz,
  • zapewniają lepszą ochronę przed nadmiarem światła oraz chronią przed zimną i gorącą temperaturą.

Posiadanie rolet jest niezwykle ważne szczególnie na budynkach oraz mieszkaniach, które znajdują się na parterze lub łatwo można się do nich dostać. Z pewnością spełniają swoje określone funkcje.

Jak działają rolety antywłamaniowe?

Praca rolet polega na ich przesuwaniu się na poziomych profilach po pionowych prowadnicach. Prowadnice służą do tego, aby zapobiec wypadaniu rolety z szyn, a także przed podważeniem profili z boku. Na samej górze znajduje się zazwyczaj skrzynka z mechanizmem zwijającym montowana do ściany lub bezpośrednio do ramy okiennej. Właściwości rolet antywłamaniowych uzależnione są od zastosowanego pancerza oraz prowadnic. Mogą także niekiedy posiadać dodatkowe zabezpieczenia. Im szersze okno, tym warto wybrać zdecydowanie mocniejszy pancerz.

Ponadto roleta może być sterowana elektrycznie lub ręcznie. Sterowanie ręczne jest oczywiście niezbyt komfortowe, ale nieco tańsze. Jednak do największych wad tego systemu można zaliczyć przede wszystkim ścieranie się link oraz niszczenie całego mechanizmu. Dlatego najczęściej wybiera się sterowanie elektryczne, które jest najwygodniejszą opcją. Mamy w tym przypadku możliwość również podłączenia specjalnego czujnika sterującego, aby móc zaprogramować sobie dowolny czas rozwinięcia i zwinięcia rolet.

Jak wybrać rolety antywłamaniowe?

Podczas wyboru rolety antywłamaniowej należy sprawdzić, czy posiada odpowiedni atest. Wielu klientów było pewnych, że kupili odpowiednią roletę, gdzie następnie okazało się, że była to zwykła zewnętrza roleta. Dlatego roleta z atestem musi posiadać pancerz wykonany ze stali nierdzewnej, który jest wzmocniony elementami zabezpieczającymi. Roleta musi być wyposażona w rygle, zamek oraz blokadę. Warto również zastanowić się nad rodzajem sterowania – elektrycznie lub ręcznie.

Rolety antywłamaniowe są z pewnością przydatne, jeśli chcemy zabezpieczyć się przed niespodziewanymi sytuacjami oraz wieloma czynnikami zewnętrznymi. Kluczowy jest wybór rolety z odpowiedniego materiału z atestem, aby być pewnym jej jakości oraz sprawnego działania.

źródło zdjęcia: freepik.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read