Strona głównaARANŻACJEJak udekorować stolik kawowy? Nasze inspiracje

Jak udekorować stolik kawowy? Nasze inspiracje

Niewątpliwie stolik kawowy to element wnętrza, który znajdzie się w każdym domu. Miejsca do picia kawy najczęściej można zaobserwować w salonie, ale stolik kawowy można znaleźć także na balkonie, werandzie lub w jadalni.

Niewątpliwie stolik kawowy to element wnętrza, który znajdzie się w każdym domu. Miejsca do picia kawy najczęściej można zaobserwować w salonie, ale stolik kawowy można znaleźć także na balkonie, werandzie lub w jadalni. Każdy, kto lubi się rozkoszować smakiem kawy w pięknym wnętrzu, dba o swój stolik kawowy. Aranżacja, jaką wykonamy dookoła, wpłynie na jakość czasu spędzonego przy stoliku. Dlatego zadając sobie pytanie, jak udekorować stolik kawowy, należy pamiętać o tym, żeby każde elementy były przemyślane i dopasowane ze sobą. Tworząc w głowie wstępny plan dekoracji, wypadałoby wziąć pod uwagę gabaryty stolika, jak i styl, w jakim jest urządzone miejsce, w którym ten stolik się znajduje. Przykładowo stoliki kawowe kwadratowe umiejscowione na balkonie muszą mieć niewielką ozdobę, odporną na wszelkie warunki atmosferyczne, natomiast stolik kawowy w salonie dobrze wygląda, gdy znajduje się na nim kwiat, pasujący do otoczenia. Kolejną kwestią, nad jaką warto się zastanowić to kształt, w jakim chcemy posiadać swój stolik kawowy. Do wyboru mamy najpowszechniejsze modele, czyli kwadratowy, prostokątny i okrągły. Każdy z nich można w świetny sposób zaaranżować. Najczęściej jednak wybieranymi stolikami są stoliki kawowe okrągłe. Swoim kształtem z góry nadaje pomieszczeniu elegancji i klasyki.

Jak polepszyć wygląd stoliczka do kawy?

Skupiając się ponownie na dekoracji, jakie powinny mieć okrągłe stoliki kawowe, to ciekawym rozwiązaniem bywa postawienie ciekawego świecznika, który nada charakteru. Rewelacyjnie umili nam picie kawy, a i można znaleźć inne zastosowanie dla takiej aranżacji jak kolacja przy świecach lub lampka ulubionego wina w zaciszu domowym. Można postawić, także na ozdobę wykonaną z miseczki ze świeżymi owocami. To rozwiązanie wniesie świeżość i lekkość do pomieszczenia, a także będzie kusić, aby skorzystać ze zdrowej przekąski. Najczęściej wykorzystuje się ją wiosną i latem, ponieważ wtedy jest najwięcej pysznych, kolorowych i sezonowych owoców. Bardzo ważną kwestią jest dobór wielkości ozdoby, jaką chcemy przyozdobić stolik. Zbyt duża ozdoba zabierze cenne miejsce na stoliku kawowym, przez co straci na swojej funkcjonalności, natomiast zbyt mała nie nada odpowiedniego wyglądu i będzie sprawiało wrażenie nieskończonego zdobienia. Nie trzeba chyba wspominać, jak dużą funkcję pełni odpowiednie przygotowanie miejsca do spożywania smacznej kawy. Odpowiednie ustawienie stolika i dobrana dekoracja poprawią jakość czasu, który poświęcamy na spożywanie gorącego napoju ponadto, jest to świetne miejsce, aby zaprosić bliskie wam osoby i spędzić wspaniały czas i odpowiedniej atmosferze, jest to idealne miejsce do pogłębiania relacji międzyludzkich. Wszystko to wpływa na nasze samopoczucie, ludzie z natury lubią przebywać w czystych i ładnych miejscach. Dlatego warto przyłożyć się do aranżacji swojego kącika, w którym chcemy spożywać kawę, a na pewno sprawimy, że stanie się to niewyobrażalną przyjemności dla nas, jak i dla naszych gości. Na długo zapamiętają atmosferę, która panuje przy naszym stoliku kawowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read