Strona głównaARANŻACJEJak wybrać meble do salonu?

Jak wybrać meble do salonu?

Bez wątpienia spędzasz dużo czasu w swoim salonie, a to jest najważniejsze miejsce w Twoim domu, jeśli chodzi o wystrój. Salon to często pierwszy pokój, który dekorujemy i pierwszy pokój, który pokazujesz gościom podczas wizyty. Pięknie urządzony salon przyciąga i zmusza do pozostania.

Chociaż istnieje kilka dość oczywistych podstaw (salon powinien mieć krzesła, rozrywkę i zapewniać komfort), to kilka kluczowych kroków może pomóc w osiągnięciu prawdziwie wymarzonej przestrzeni życiowej. Niezależnie od tego, czy zaczynasz od zera, czy jesteś gotowy na przebudowę salonu, te podstawowe wskazówki dotyczące dekoracji poprowadzą Cię podczas projektowania i stworzenia pięknego i funkcjonalnego salonu.

Wybierz odpowiednie meble

Niezależnie od tego, czy zaczynasz od zera, czy aktualizujesz przestrzeń, w której mieszkałeś od lat, ważne jest, aby podsumować, jakie meble posiadasz i być brutalnie szczerym, czy dobrze one działają na Twoją przestrzeń. Przebudowa salonu to świetna okazja, aby dowiedzieć się, co jest dla Ciebie ważne.

Jeśli trzymasz już dziesięcioletnią sofę i fotel, który już wygląda na wysłużony, nadszedł czas, aby je wymienić na nowe. Odpowiednie meble, zarówno pod względem wielkości, jak i stylu, mogą zrobić lub rozbić salon.

Wyznacz punkt centralny

Punktem centralnym Twojego salonu jest miejsce, na który oczy ludzi spadają po pierwszym wejściu do pokoju. Jeśli nie masz naturalnego punktu centralnego, takiego jak duży kominek, utwórz go za pomocą dużego lustra, fortepianu lub bardzo dużą grafiką. Gdy już zdecydujesz się na swój punkt centralny, udekoruj pokój wokół niego, aby uzyskać spójną atmosferę.

Wybierz swoją paletę kolorów

Niezależnie od tego, czy jesteś w stylu monochromatycznym, czy chcesz połączyć w kilka uzupełniających się kolorów, Twoja kolorystyka jest kluczową cechą dla uzyskania estetycznego wyglądu salonu. Mając na uwadze paletę kolorów podczas składania każdego fragmentu salonu, jest to łatwy sposób na utrzymanie czystego i celowego wyglądu.

Funkcja równowagi i piękna

Piękno i funkcjonalność, są niezbędne do stworzenia wspaniałego salonu. W porządku jest chcieć olśniewającej przestrzeni, ale musisz w niej mieszkać – ważne jest, aby Twój pokój działał nie tylko dla Twoich gustów, ale także dla Twojego stylu życia.

Jeśli potrzebujesz dodatkowego miejsca do przechowywania, poszukaj atrakcyjnych elementów, które ukryją Twoje bibeloty, dobrze komponując się z wystrojem. Podobnie bardzo stylowa kanapa może przyciągnąć wzrok, ale jaki z niej pożytek, jeśli nie jest wygodna? Najważniejszym elementem wspaniale zaprojektowanego salonu jest to, że jest to miejsce, w którym naprawdę chcesz spędzać czas.

Zwróć uwagę na oświetlenie

Odpowiednie oświetlenie salonu może być wyzwaniem, ale może również może stworzyć całą atmosferę. Gdy już zdecydujesz, czego potrzebujesz, możesz skupić się na znalezieniu źródeł światła, które będą pasować do Twojego schematu wystroju – zauważa właściciel salonu meblowego Mebest.

Łatwo jest pojechać do dużego sklepu z meblami i ozdobami, aby udekorować swój salon, i nie ma w tym nic złego. Ale dla ostatecznego efektu (i unikania przestrzeni życiowej naśladującej salon wystawowy) ważne jest, aby unikać kupowania każdego elementu z tego samego sklepu. Każdy element, powinien być specjalnie dobrany do przestrzeni. Może to zająć trochę więcej czasu, aby dobrać każdą sztukę z różnych źródeł, ale efekt końcowy jest tego wart.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read