Strona głównaPORADYJak zrobić sufit podwieszany z oświetleniem led?

Jak zrobić sufit podwieszany z oświetleniem led?

Coraz więcej osób decyduje się na stworzenie podwieszanego sufitu z oświetleniem led. Konstrukcja polega na podwieszeniu jednego poziomu z regipsów i zamontowaniu kolejnego poziomy, który zostanie podświetlony. Rozwiązanie zapewni rozświetlenie całego pomieszczenia i ozdobi sufit.

Oświetlenie sufitowe to w wielu przypadkach podstawowe źródło światła. Sprawdzi się szczególnie w łazienkach lub w kuchni. Odpowiednio dopasowane i zaprojektowane może być również stylowym wykończeniem nowoczesnego salonu czy sypialni. Dodatkiem do sufitu z oświetleniem led mogą być wiszące lampy z nutą designu.

Czym jest podwieszany sufit?

To świetna alternatywa dla uciążliwego i pracochłonnego wyrównywania sufitu. Wykonuje się go z płyt gipsowo-kartonowych lub gipsowo-włóknowych. Montaż sufitu skutkuje obniżeniem pomieszczenia o 8-15 cm w zależności od sposobu zamocowania rusztu. Mniejsze opuszczenie uzyskamy dzięki wykorzystaniu profili kapeluszowych zamocowanych do drewnianych łat. Do zalet podwieszanych sufitów zaliczymy możliwość zamaskowania nieestetycznych niedociągnięć w konstrukcji domu. Zaliczymy do nich np. instalację poprowadzoną pod sufitem. Mając zniszczony i nierówny sufit nie musimy go malować. Rozwiązaniem będzie montaż podwieszanego sufitu. Konstrukcja sprawdzi się u kreatywnych osób, które lubią mieć wpływ na wygląd swojego mieszkania. Podwieszany sufit oznacza bowiem możliwość stworzenia łuków lub różnego rodzaju skosów. Za pomocą płyt możemy zakryć określony fragment sufitu lub całą powierzchnię.

Rodzaje podwieszanych sufitów

Okazuje się, że istnieje kilka podstawowych rodzajów podwieszanych sufitów. Pierwszy z nich to sufit kasetonowy, który oznacza zamontowanie paneli o wymiarach 60 cm x 60 cm. Bardzo częstym rozwiązaniem jest sufit z płyt gipsowych, który jest bardzo wytrzymały i elegancki. W przypadku dużych pomieszczeń sprawdzą się podwieszane sufity napinane stworzone z użyciem elastycznych napinaczy i płacht.

Montaż sufitu podwieszanego

Dość złożona konstrukcja wymaga wykonania projektu i rozłożenia prac na kilka etapów. Pierwszym z nich jest podwieszenie pierwszego poziomu z użyciem płyt gipsowych. Następnie tworzymy drugi poziom i planujemy rozmieszczenie oświetlenia. Montaż szkieletu należy przeprowadzić bardzo dokładnie i precyzyjnie, ponieważ nawet małe błędy będą widoczne w konstrukcji. Podczas prac trzeba na bieżąco kontrolować poziomicą i miarkami czy szkielet jest symetryczny i równy. Kolejny krok to montaż płyt gipsowych w pionie. Paski regipsów trzeba przykręcić do szkieletu konstrukcji i wykonać otwory w płytach. Wewnątrz będą znajdowały się kable instalacji led. Kluczowym etapem jest wykończenie stelaża za pomocą płyty w poziomie. Płyta musi wystawać z każdej strony 10 cm, dzięki czemu stworzy półkę. Teraz możemy przystąpić do montażu oświetlenia. Oświetlenie led można połączyć z lampami punktowymi lub lampami wiszącymi. Półka zostanie obudowana w celu ukrycia taśmy led, a na koniec wykańczamy drugi poziom sufitu.

Sufit podwieszany w praktyce

Taśmy led mogą mieć różnorodne kolory, dlatego rozwiązanie sprawdzi się w wielu przestrzeniach. Kształt sufitu uzależniony jest od wizji. Można stworzyć prostokątną lub okrągłą wyspę na środku sufitu. Na jej krawędziach można rozmieścić halogeny. Świetnym uzupełnieniem tego rozwiązania są lampy wiszące. Do wyboru mamy na przykład kule wykonane ze szkła, które nadadzą wnętrzu elegancji. W ofercie sklepu Design Town znajdziemy także lampy wykonane z aluminium lub z dymionego szkła. Do nowoczesnych wnętrz idealnie sprawdzą się geometryczne lub okrągłe jednokolorowe lampy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read