Strona głównaARANŻACJEJaką baterię do bidetu wybrać?

Jaką baterię do bidetu wybrać?

Osoby, które zdecydowały się na montaż w łazience bidetu, muszą oczywiście dobrać do niego odpowiednią armaturę. Tylko wówczas będzie on bowiem należycie spełniać swoją funkcję. Jaką baterię do bidetu wybrać, aby była komfortowa i efektowna pod względem wizualnym? Na co warto w tym przypadku zwrócić uwagę?

Na jaką kolorystykę postawić?

Zdecydowanie największą popularnością od lat cieszy się wykończenie w kolorze chromu. Jednak są producenci, którzy w sprzedaży mają baterie do bidetu w kolorze mosiądzu, niklu czy klasycznej bieli. Niewątpliwie wspomniane baterie chromowe są bardzo estetyczne i pasują w zasadzie do każdego wnętrza. Ponadto, powłoka chromowa posiada naprawdę dobre parametry ochronne. Białe baterie spotkać można na ogół jako element aranżacji nowoczesnych łazienek. Trzeba przy tym pamiętać, że barwa to nie wszystko. Liczy się także linia stylistyczna, bo wybrana bateria do bidetu musi pasować do pozostałych elementów wyposażenia wnętrza. Warto również zwrócić uwagę na jakość zastosowanej powłoki wykończeniowej. Baterie montowane w bidecie są w końcu narażone na korozję na skutek kontaktu z wilgocią czy wysoką temperaturą.

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając baterię do bidetu?

W tym przypadku dobrym rozwiązaniem może być zakup baterii z termostatem. Dzięki temu można bowiem utrzymać stałą temperaturę wody. Termostat pozwala na ustawienie określonej, dokładnej temperatury. Ważny jest też materiał, z którego bateria do bidetu została wykonana. Najczęściej wykorzystuje się tutaj brąz, mosiądz oraz wymieniony wcześniej chrom. Są to bowiem metale odporne na korozję, o niskim współczynniku rozszerzalności liniowej na skutek zmian temperaturowych.

System sterowania w przypadku baterii do bidetu wdrażany jest na różne sposoby. Spore znaczenie ma ponadto sama konstrukcja armatury bidetowej. Modele z natryskiem są bardziej praktyczne i wygodniejsze w codziennym użytkowaniu. Sprawdzają się zwłaszcza wówczas, gdy z bidetu korzystają także dzieci.

Baterie bidetowe, a baterie umywalkowe

Tak naprawdę bateria do bidetu pod względem wielkości przypomina baterię umywalkową, jednak posiada ruchomy perlator. Dzięki temu można wygodnie korzystać z urządzenia, regulując kierunek strumienia wody w niemal dowolny sposób. Pozwala to również na wygodne mycie czy opłukiwanie samego bidetu. Oczywiście dobrym pomysłem jest wybór baterii bidetowej z tej samej linii produktów, co bateria umywalkowa czy nawannowa. Do wyboru są zarówno modele bardzo nowoczesne, jak i te utrzymane w stylistyce retro.

Na ogół w przypadku bidetów spotkać się można z bateriami sztorcowymi, stojącymi – jedno lub dwuuchwytowymi. Rzadziej stosowane są baterie trójotworowe, bo są one sporo droższe. Przy okazji zakupu baterii do bidetu, warto zwrócić uwagę również na długość wężyków przyłączeniowych, które wchodzą w skład zestawu. Te elastyczne są łatwiejsze w montażu. Z drugiej strony modele ze sztywnymi rurkami rzadziej się psują. Niektóre baterie bidetowe sprzedawane są w całych zestawach ze wszystkimi akcesoriami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read