Strona głównaPORADYJaką drabinę wybrać do pracy na schodach?

Jaką drabinę wybrać do pracy na schodach?

Kto nie lubi majsterkować? Jeszcze kilka lat temu wydawało się, że ten pożyteczny i przyjemny sposób spędzenia czasu wyszedł odrobinę z mody. Jednak, jak to zwykle bywa, trendy się odwróciły i obecnie to ulubione weekendowe zajęcia wielu z nas. Oczywiście dostrzegły to również wszelakie firmy produkujące sprzęt i akcesoria budowlane, takie jak drabiny. Dzisiaj podpowiemy wam jak wybrać odpowiednią drabinę do pracy na schodach!

Drabiny to sprawa dosyć problematyczna. Zwykle kojarzą się z brakiem stabilności, śliskimi szczeblami i siłowaniu się z materią nieożywioną przy każdej próbie jej przestawienia. Sprawa ma się jeszcze gorzej, gdy mówimy o drabinie, a właściwie o korzystaniu z niej, na schodach. Konieczność ustawienia jej w tak niekorzystnych warunkach wiele osób wprawie w autentyczne przerażenie. Pojawiają się pytania „a co jak ją źle ustawie?”, „a co jeśli spadnę?”. Pomimo że sprawa wydaje się błaha, zagrożenie jest całkiem realne. Upadek nawet z niewielkiej wysokości może być bardzo przykry w skutkach, a o taki przecież niełatwo, gdy do nieuwagi dodamy chwiejną konstrukcję. Tutaj rodzi się, więc pytanie — czym różni się specjalna drabina do pracy na schodach od zwykłej?

Drabina na schody

Drabina nazywana drabiną schodową lub po prostu drabiną na schody to tak naprawdę drabina dwuczęściowa uniwersalna. Charakteryzuje się tym, że składa się z dwóch, częściowo niezależnych od siebie, części. Taka konstrukcja umożliwia bezpieczne i stabilne rozstawienie się na schodach. Dodatkowo w żaden sposób nie ogranicza funkcjonalności w innych sytuacjach! Oprócz tego taka drabina może być wykorzystywana jaka drabina wysuwana, wolnostojąca lub nawet jako dwie niezależne drabiny. To bardzo przydatna sprawa, gdy w przydomowym garażu mamy miejsce na tylko jedną tego typu konstrukcję.

Najlepsze materiały

Jednak z czego powinna być wykonana nasza długo poszukiwana, warta zakupu drabina? Tutaj najlepiej postawić na rozwiązania sprawdzone. Aluminiowe drabiny na schody to standard od wielu lat. Są wytrzymałe, estetyczne a przy okazji prawie nie wymagają konserwacji!

Poznanie wszystkich zalet drabiny na schody pomoże w wyborze najlepszego modelu! Trzeba jednak pamiętać, że nawet najlepsza, najbardziej przystosowana do schodów drabina nie zastąpi zdrowego rozsądku i ostrożności!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read