Strona głównaOGRÓDJaką kosiarkę kupić?

Jaką kosiarkę kupić?

Osobom mającym ogród kosiarka jest czasami potrzebna. Można kupić kosiarkę spalinową lub elektryczną, wybór jest spory, rozpiętość cen także nie jest mała. Porady można znaleźć w internecie, można także spytać znawców. Kosiarek jest wiele, ale nie należy kupować pierwszej, która pojawi się pod ręką. W sklepach są małe i duże kosiarki. Kosiarka musi być dopasowana do potrzeb kupującego.. Do małego ogrodu wystarczy niewielka kosiarka elektryczna. Droga kosiarka spalinowa przydaje się w dużym ogrodzie, mającym co najmniej 100 metrów kwadratowych. Trzeba też pomyśleć o częstotliwości koszenia, nierówności nawierzchni oraz dostępie do źródeł zasilania.

Podkaszarki są zasilane elektrycznie lub spalinowo. Przydatne są właścicielom małych trawników oraz nadają się do koszenia kępek trawy przy krawężnikach, pod murkami, między krzewami. Podkaszarki są dobre do małych ogrodów. Podkaszarka żyłkowa także jest bardzo przydatna. Jest to lekkie urządzenie i ciche. Trzeba niestety doprowadzić kabel z prądem, co jest pewną niedogodnością. Kosiarki są też bębnowe lub rotacyjne. Bębnowe zapewniają równe cięcie, mogą kosić nisko, nadają się do trawników dekoracyjnych. Gorzej tną wysoką trawę. Kosiarka rotacyjna natomiast tnie wysoką trawę i dobrze pracuje na nierównym terenie.

Dostępne są także kosiarki ręczne. Są one najtańsze, nie hałasują i nie trzeba ich podłączać do zasilania. W ruch wprawiamy je sami, siłą naszych mięśni. Nie są dobre do koszenia nierównych terenów oraz bardzo wysokiej trawy. Są idealne do koszenia trawników o powierzchni do 50 metrów. Kosiarka z napędem elektrycznym lub spalinowym sprawdza się na większych powierzchniach. Szerokość koszenia i możliwość regulacji koszenia są kluczowe przy wyborze kosiarki ręcznej. Niektóre kosiarki mają noże samoostrzące. Dostępne są także kosiarki akumulatorowe, niedrogie i wygodne. Można je kupić do koszenia trawy w małych, przydomowych ogrodach. Wysoka jakość kosiarek to ważna kwestia. Warto wybrać dobry sprzęt na kilka lat użytkowania.

2 KOMENTARZE

  1. Co do spalinowych warto bylo wspomniec aby wybrac jakas z porzadnym silnikiem np Honda i zapytac z czego zrobiona jest przekladania bo w tych tanszych NAC, AL-Ko bo czesto zamiast z metalu sa z tworzywa a koszt nie maly jak padnie….bardzo czesto z tworzyw zaraz po gwarancji :/
    Warto popatrzaec na wybrzedaze Hondy bo wprowadza nowe modele i mozna sporo taniej kupic teraz 😉

  2. Zwracajcie uwagę na to, czy sprzęty z danej serii nie są awaryjne – info znajdzie się w necie. Moim zdaniem niezbędny jest napęd i dosyć duży obszar koszenia. Jeśli chodzi o paliwo, to polecam Warter Fuels. Różnica diametralna – jakby sprzęt dostał drugie życie, większa moc, solidniejsze działanie, spokojna praca, lepszy efekt koszenia. Generalnie – zmiana zdecydowanie in plus.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read