Strona głównaOGRÓDJaki lakier do drewna wybrać?

Jaki lakier do drewna wybrać?

Nie ma jednego najlepszego i uniwersalnego lakieru. Jest wiele takich produktów i warto wybrać dobry dla siebie, dla własnych celów. W sklepach nie brakuje takich produktów, zatem można wybrać najlepszy dla siebie. Są lakiery do stosowania na zewnątrz i w środku pomieszczeń. Wszystkie lakiery są błyszczące, gdy się je nałoży. Gdy odparują rozpuszczalniki to lakier zaczyna być matowy. Warto wiedzieć o rodzajach lakierów:

* matowe;

* połyskujące;

* z wysokim połyskiem. Ten lakier doskonale chroni przed wilgocią. Gładka powierzchnia oznacza, ze widać szybko zarysowania.

Kolory lakierów dobrać należy do rodzaju drewna. Lakier bezbarwny daje matowe wykończenie i dlatego jest tak bardzo pożądany. Inne są lakiery do drewna bukowego oraz dębowego, można je kupić i stosować przez długi czas. Przeważnie oferowane są lakiery w różnych odcieniach brązu, one doskonale prezentują się na drewnie. Lakiery nakłada się pędzlem lub wałkiem, dzięki czemu wyglądają one wyjątkowo pięknie oraz efektownie. Można nabyć lakiery akrylowe albo rozpuszczalnikowe. Ich jakość jest wysoka, a puszkę farby można kupić całkiem niedrogo. Ważne, aby nie był on toksyczny, lecz delikatny i sprawdzał się dobrze. Można kupić lakier i dzięki niemu odświeżyć szybko i łatwo posiadane w domu meble. Podsumowując, lakier można kupić i samodzielnie odświeżyć nim posiadane meble. Wysoka jakość jest ważnym parametrem. Trwałe są lakiery akrylowo-poliuretanowe, one sprawdzają się przez bardzo długi czas w każdym domu, wystarczy meble pociągnąć dwiema warstwami i już mebel wygląda niczym nowy. Wadą lakierów akrylowych jest ich wysoka toksyczność. Na pewno warto przejrzeć wady i zalety lakierów, aby nie kupić produktu, który schnie przez połowę doby. Polecane są szczególnie bezzapachowe lakiery do mebli. Należy pamiętać, że meble maluje się jedną warstwą, a kolejną warstwę można położyć dopiero po sześciu godzinach. Niektóre typy lakierów mają tendencję do żółknięcia, co jest ich wadą. Inne trzymają się długo oraz solidnie powierzchni, na której zostały ulokowane.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read