Strona głównaDOMJaki soundbar wybrać?

Jaki soundbar wybrać?

Soundbar to rodzaj głośnika

Obecnie ludzie chętnie kupują takie soundbary, które są sposobem na uzyskanie dźwięku wysokiej jakości. Mogą one być zintegrowane audio, w podłużnej obudowie. Proste modele to dwa głośniki, a modele zaawansowane to 5, 7 czy 9 głośników. Może być do nich dołączony głośnik niskotonowy, zapewniający basy i dodający atrakcyjności każdemu pomieszczeniu. Poszczególnych głośników nie trzeba rozmieszczać w żaden szczególny sposób. Są one ułożone wzdłuż jednej belki, instalowanej zazwyczaj pod telewizorem. Zapewniają one przestrzenny dźwięk, który przypomina nagłośnienie kinowe.

Nabyć można jeden lub dwa elementy

Obecnie w sprzedaży są zestawy złożone z jednego lub dwóch elementów.Ważne są takie oto parametry:

* ilość kanałów – im więcej kanałów, tym lepszy efekt dźwiękowy;

* pasma przenoszenia;

* moc wyjściowa na kanał.

Popularne są takie oto sprzęty: Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby Pro Logic II, DTS-HD. Można je kupić do każdego domu i stosować regularnie wedle potrzeb. Można kupić soundbar z bluetooth lub z radiem. Ważne, aby dał się połączyć z telewizorem za pomocą złącza HDMI.

Po cóż komu soundbar?

Jeśli chcesz oszczędzić na głośnikach, masz mały pokój, chcesz mieć zwarty system audio, to koniecznie kup soundbar. Telewizor wiszący na ścianie łatwo skomunikować z systemem audio. Zatem soundbar to sposób na lepszy dźwięk i niemalże domowe kino. W małych domach taki soundbar to dobre rozwiązanie, lepszy jest dwuelementowy, który pozwoli uzyskać doskonałą jakość dźwięku. Soundbar można kupić w różnych cenach – za 300, 400 czy 2000 złotych. Jest to dobra alternatywa dla kina domowego, warto zatem wybrać odpowiedni sprzęt. Lepiej wydać 800 czy 1000 złotych niż kupić zestaw niskiej jakości. Dobry soundbar to podstawa. I na tym należy opierać się wybierając takie urządzenie. Można go kupić sobie, można ofiarować w prezencie bliskiej osobie. Dzięki temu głośnikowi domowe seanse filmowe będą niezapomniane.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read