Strona głównaDOMJakie panele podłogowe wybrać?

Jakie panele podłogowe wybrać?

Podłoga jest ważna

Podłoga w domu jest ważna. Można na niej położyć parkiet, płyty lub panele. Mogą one być z sosny, dębu czy modrzewia. Różne są panele podłogowe, można kupić tańsze lub droższe, wybór paneli na rynku jest bardzo szeroki. Obecnie można kupić panele, ułożyć je samodzielnie lub zlecić taką usługę profesjonalnej firmie. Możliwości jest szerokie spektrum, a klient decyduje co zrobi. Panele mogą być winylowe lub drewniane. Nadają się do bardzo różnych wnętrz: staromodnych, nowoczesnych czy rustykalnych. Panele drewniane są droższe od laminowanych. 100 złotych za metr kwadratowy paneli drewnianych to norma. Panele laminowane stworzone są z tworzywa sztucznego, płyty MDF oraz laminatu. Są trwałe i tańsze od drewnianych, dlatego ludzie kupują je bardzo często.

Laminowane, winylowe oraz polimerowe – do wyboru, do koloru…

Panele laminowane są niedrogie – mogą kosztować od kilkunastu do ponad 100 złotych za metr takich paneli. Ich jakość jest wysoka, ładnie się prezentują i są łatwe w utrzymaniu. Panele można mocować na zatrzask lub na klej. Wystarczy wyrzynarka, aby móc ułożyć panele samodzielnie. Click to dobra metoda łączenia paneli. Panele bez kleju układa się łatwo i szybko, można je też zdemontować. Podczas remontu domu czy mieszkania nie zniszczą się wcale. Panele są obecnie popularniejsze od parkietów czy innych podłóg. Są dobrym rozwiązaniem w mieszkaniach, domach oraz biurach.

Panele winylowe sprawdzają się w domach, mieszkaniach oraz łazienkach czy sypialniach. Łatwo utrzymać je w czystości, są one efektowne i dobrze prezentują się w każdym miejscu. Nie są one tanie, ale są bardzo trwałe i wolno się ścierają.

Dostępne są też panele polimerowe. Są tańsze od winylowych, są bardzo ciche i łatwe do konserwowania. Nadają się do stosowania w mieszkaniach, domach oraz biurach. Mają one doskonałe ciepło, a bose chodzenie po domu z takimi panelami jest niezapomnianą przyjemnością. Można je ułożyć w całym mieszkaniu i cieszyć się ich jakością. Cena metra kwadratowego takich paneli kosztuje kilkadziesiąt złotych. Każdego stać na tego rodzaju podłogę.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read