Kiedy warto kupić blaszany garaż?

Wielu posiadaczy samochodów staje przed pytaniem: gdzie pozostawiać swoje auto? O szkodliwości garażowania na zewnątrz chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Deszcz i śnieg są czynnikami nasilającymi proces korozji. Poza tym chyba każdy z nas irytuje się na myśl o konieczności skrobania szyb, a co gorsza odpalaniu auta w te najbardziej mroźne dni. Niektórzy mimo wszystko decydują się na pozostawianie swojego pojazdu przed blokiem i na przykład wykupują miejsca parkingowe albo pozostawiają auto na podwórku, jeśli mieszkają w domu. Nie każdy jednak chce, aby jego pojazd był narażony na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Nie wszyscy z nas mogą sobie także pozwolić na zakup własnego miejsca parkingowego albo na wybudowanie murowanego garażu. Co w takiej sytuacji? Czy garaże blaszane bydgoszcz to dobre rozwiązane?

Rozwiązanie kompromisowe – garaż blaszany

Dla osób, które chcą ochronić swój samochód przed deszczem i śniegiem, ale jednocześnie nie chcą, bądź nie stać ich na inny sposób garażowania, garaże blaszane kujawsko pomorskie będzie idealnym rozwiązaniem! Na pewno nie są one tak trwałe jak te murowane, ale ich zaletą jest prostota konstrukcji oraz lekkość. Są przede wszystkim mobilne i możemy je postawić w każdym miejscu. Jeżeli z jakichś powodów będziemy musieli garaż przenieść, nie będzie z tym żadnego problemu. Oznacza to również, że decydując się na takie rozwiązanie jesteśmy po prostu ekologiczni. Jeśli chcielibyśmy na przykład przenieść garaż murowany w inne miejsce, wiązałoby się to z koniecznością jego rozebrania, a co za tym idzie zmarnotrawienia części materiałów budowlanych. Niewątpliwą zaletą blaszanego garażu jest także niski koszt jego utrzymania. Są one praktycznie bliskie zeru. Świadczy o tym fakt, że ocynkowanej blachy nie trzeba ani impregnować, ani malować. Jedyną czynnością, jakiej będziemy musieli się podjąć, jest umycie blachy z zewnątrz, najlepiej wodą pod ciśnieniem.

Wiele osób podnosi argument, że garaże blaszane mają nieciekawy wygląd i są słabe jakościowo – nie chronią wystarczająco przed bardzo silnym wiatrem. Nie jest to do końca prawdą. Jeśli garaż jest wykonany z odpowiednich materiałów, na pewno będzie on służył na lata. Współczesne „blaszaki” mają także niewiele wspólnego z tymi, które znamy z powszechnie nam znanych osiedli mieszkaniowych, budowanych w latach 80. i 90. Obecnie jest możliwe zaprojektowanie garaży według różnych wzorów i stylów, co dodatkowo zachęca do tego, by akurat w ten rodzaj pomieszczenia dla samochodu zainwestować. Wybierając garaże blaszane łódź masz pewność że otrzymasz własny skonfigurowany garaż blaszany.

Ceny garaży blaszanych

Ceny tzw. „blaszaków” wynoszą najczęściej nieco ponad tysiąc złotych. Warto jednak zastanowić się nad garażem nieco lepszym jakościowo i wykonanym z trwalszych materiałów. Do takich należą np. konstrukcje z blachy cynkowanej, za które trzeba zapłacić o tysiąc lub półtora tysiąca więcej.

Podsumowując, garaż blaszany to świetne rozwiązanie dla każdego, kto nie chce bądź nie może pozwolić sobie na zainwestowanie dużych środków finansowych w garażowanie auta. Na pewno korzystając z dobrodziejstw współczesnych technologii budowlanych, taki garaż będzie służył przez wiele, wiele lat!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj