Strona głównaDOMKiedy warto zastosować elektryczne ogrzewanie podłogowe

Kiedy warto zastosować elektryczne ogrzewanie podłogowe

Elektryczne ogrzewanie podłogowe to polecany sposób nie tylko na przyjemnie ciepłe podłogi, ale również komfort i optymalną temperaturę w całym pomieszczeniu. Kiedy i dlaczego warto zastosować to rozwiązanie?

Elektryczne podgrzewanie podłogowe szybkie w montażu

Elektryczne podgrzewanie podłogowe to alternatywa dla klasycznej podłogówki wodnej. Zapewnia ten sam komfort cieplny, jednakże jego montaż jest znacznie szybszy i tańszy. Najlepsze firmy dostarczające systemy grzewcze elektryczne, takie jak Termofol, oferują kompleksowe, gotowe rozwiązania montażowe. To oznacza, że nie musisz wzywać fachowców do położenia instalacji, tak jak ma to miejsce w przypadku podłogówki wodnej, ponieważ wszystko to, co niezbędne do montażu tego rozwiązania, znajdziesz w zestawie. To zatem świetny wybór dla osób, które chcą szybko zamontować wydajne i efektywne ogrzewanie w domu bądź mieszkaniu.

Polecane rozwiązanie, gdy remontujesz mieszkanie

W klasycznym ogrzewaniu podłogowym wodnym woda jest ogrzewana przez kocioł lub pompę ciepła. Następnie woda trafia do rurociągu ułożonego w warstwie jastrychu w podłodze, skąd przekazuje ciepło do pomieszczenia. Wersję wodną tworzą zatem pętle rur zatopionych w betonie. Rozwiązanie to jest zazwyczaj instalowane w nowo budowanych domach, w których źródłem ciepła jest kocioł bądź pompa ciepła.

Co natomiast zrobić w sytuacji, gdy mieszkasz już w domu kilka lat, nie zamierzasz montować w nim pompy ciepła lub kotła, a zależy Ci na instalacji podłogówki? W takim przypadku idealnym rozwiązaniem jest właśnie elektryczne podgrzewanie podłogowe. Mata elektryczna albo folia grzewcza na podczerwień nie jest zależna od posiadanej instalacji centralnego ogrzewania. Możesz nią sterować w dowolny sposób. Rozwiązanie to sprawdzi się świetnie w przypadku już istniejących domów i mieszkań w blokach bądź kamienicach. Ważną zaletą tego rozwiązania jest możliwość instalacji podczas remontu, bez konieczności kucia posadzki.

Ogrzewanie podstawowe lub dodatkowe w domu

Elektryczną podłogówkę możesz zamontować zarówno jako główny, jak i dodatkowy system grzewczy w budynku. Pierwsza opcja staje się coraz popularniejsza, zwłaszcza w mieszkaniach i domach, w których koszt energii elektrycznej jest obniżony dzięki wykorzystaniu ogniw fotowoltaicznych. Jeśli zatem korzystasz z paneli słonecznych, montaż elektrycznego ogrzewania podłogowego pozwoli Ci uzyskać ekonomiczne i wydajne źródło ciepła w domu.

Podłogówka elektryczna sprawdzi się też świetnie w budynku użytkowanym sezonowo, np. domku letniskowym. Jej okresowa eksploatacja nie generuje zbyt wysokich kosztów, a ponadto nie stwarza zagrożenia awarią podczas mrozów.

Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby wykorzystać elektryczną podłogówkę jako ogrzewanie strefowe. To szczególnie polecany wybór do łazienki, gdzie zapewni przyjemne ciepło podczas chodzenia boso. Podłogówkę warto też zamontować w korytarzu bądź przedpokoju, gdzie poprawi ona komfort użytkowania pomieszczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read