Strona głównaARANŻACJEListwy przypodłogowe MDF – dlaczego warto?

Listwy przypodłogowe MDF – dlaczego warto?

Przemyślany dobór listew przypodłogowych do pomieszczenia może wpłynąć bezpośrednio na odbiór całego wnętrza. Wysokie listwy optycznie obniżają sufit, czasami powiększają metraż, a innym razem eksponują ciekawy kolor ścian. W zależności od pomysłu i aranżacji możemy działać nimi na całościowy efekt aranżacji. Ważne jest tylko to, aby całość do siebie pasowała i tworzyła spójną kompozycję.

Modele wykonane z płyty MDF oferują szeroki wybór profili i kolorów wykończenia. Najczęściej wybierane są te w odcieniach bieli, jednak możemy wykorzystać wszelkie kolory i pomysły pasujące do konkretnej aranżacji. Listwy MDF świetnie sprawdzają się przy połączeniach ze stolarką drzwi w tym samym kolorze. Dają poczucie spójności i eleganckiego stylu.

Czym charakteryzują się listwy MDF:

  • Największy wybór wysokości, szerokości i profili;
  • Bogata paleta kolorystyczna wykończenia;
  • Świetnie dopasowują się do ścian i zakrywają łączenie podłogi z murem.

Dobrze dobrany model może znacząco wpłynąć na styl wykończenia wnętrza. Listwy MDF to rozwiązania szczególnie uniwersalne i pasujące do wielu aranżacji. Dlatego warto przejrzeć katalog dostępnych rozmiarów, a wiele z nich może idealnie wpasować się do planowanych w pomieszczeniu zmian.

Listwy MDF świetnie sprawdzają się w klasycznym stylu pomieszczeń i nowoczesnych aranżacjach. Połączenie szerokich listew z ozdobną sztukaterią to ponadczasowe rozwiązania, które faktycznie sprawdzają się bardzo dobrze. Z drugiej strony minimalizm i prostota białych i niczym nieozdobionych listew świetnie nada się o wykorzystania w surowych wnętrzach przesyconych nowoczesnym wzornictwem. Ten rodzaj listew oferuje szerokie możliwości dostosowywania i wiele pomysłów pasujących do skrajnie różnych pomieszczeń.

Płyta MDF

Należy jednak pamiętać o tym, że modele z płyty MDF muszą być zawsze w odpowiedni sposób wykończone. Chodzi o to, że gdy przycinamy je na potrzebny nam wymiar, np. przy ościeżnicy, powinniśmy zakryć w jakiś sposób nieestetyczny materiał samej płyty. W tym przypadku poleca się kilka rozwiązań:

  • Cięcie pod kątem 90 stopni i pomalowanie materiału na jednolity kolor;
  • Wykorzystanie zakończenia o profilu listwy, które gwarantuje najwyższą estetykę;
  • A także cięcie zakończenia pod kątem 90 stopni i również pomalowanie na jednolity kolor.

Listwy przypodłogowe z płyty MDF umożliwiają ich wykorzystanie w najtrudniejszych pod tym względem miejscach. Świetnie nadają się do ścian zaokrąglonych czy łuków, a także w miejscach, w których mają być kontakty ukryte na wysokości samej listwy. To duża uniwersalność i jakość, która pozwala wykończyć podłogę w sposób elegancji i bardzo estetyczny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read