Płyty gipsowo-kartonowe zazwyczaj wykorzystywane są do wykończenia np. sufitów czy ścian, ale równie doskonale sprawdzą jako materiał to tworzenia różnego rodzaju mebli. Ze względu na właściwości tego rodzaj materiału stworzyć możemy regały, półki czy blaty. Z płyt możemy tworzyć niestandardowe kształty: łuki, fale, co nadaje im oryginalny i stylowy wygląd, idealnie współgrający z minimalistyczną aranżacją wnętrz.
Korzystna cena
Istotnym elementem jest fakt, że zabudowa z płyt gipsowo-kartonowych jest o wiele mniej kosztowna niż tradycyjne meble. Możemy w ten sposób zabudować łazienkę czy kuchnię, idealnie dopasowując kształt czy rozmiar takich mebli. Konstrukcje płyt są także o wiele lżejsze od tradycyjnych mebli, więc tym samym mniej obciążają strop.
Szerokie zastosowanie
Wbrew pozorom istnieje wiele zastosowań mebli z płyty gipsowo-kartonowej. Oprócz tradycyjnych mebli w łazience czy salonie, możemy zaprojektować wnętrze gabinetu, pokoju dziecięcego czy przedpokoju. W salonie można stworzyć wnęki w ścianie z płyt, z dodatkowym oświetleniem i umieszczenie tam zastawy porcelanowej bądź rodzinnych zdjęć. Kolejnym pomysłem jest stworzenie przy pomocy suchej zabudowy ściany telewizyjnej w salonie wraz z półką na kolekcję płyt, a nawet ukrycie w ścianie okablowania. W pokoju dziecięcym z powodzeniem możemy stworzyć we wnęce solidną biblioteczkę na książki, wraz z ciekawym oświetleniem i kilkoma dodatkami, które zapewnią dzieciom niepowtarzalny klimat.
Płyty gipsowo-kartonowe swoje praktyczne zastosowanie znajdują w postaci półek czy gablot na linii ściany, gwarantując praktyczne i miłe dla oka wykończenie. Z powodzeniem mogą nam zastąpić szafkę pod umywalkę czy mały regał na kosmetyki. Istotne jest, by pamiętać, iż zastosowane w łazience płyty muszą być dedykowane do pomieszczeń mokrych.
Fachowa wiedza
Przygotowanie mebli z płyt gipsowo-kartonowych to oryginalny pomysł, ale ważne są umiejętności i duża wiedza w tym zakresie. Całość musi być dobrze zaprojektowana i wykonana, aby meble służyły długi czas. Jeżeli sami nie mamy wystarczającej wiedzy – warto zajrzeć do bazy wiedzy na temat suchej zabudowy na stronie siniat.pl.