Strona głównaPORADYOświetlenie biura – jak dobrze oświetlić miejsce pracy?

Oświetlenie biura – jak dobrze oświetlić miejsce pracy?

Aby zapewnić pracownikom odpowiednie warunki do pracy i wysoki komfort, warto dobrze rozplanować oświetlenie w biurze. Odpowiednie oświetlenie sufitowe LED i lampy biurowe wpływają na samopoczucie pracowników, a zatem także na ich efektywność i wyniki w pracy.

Jakość oświetlenia w biurze

Biuro wymaga równomiernego oświetlenia światłem intensywnym każdego stanowiska. Znaczenie ma także barwa światła – optymalna wartość to 4000K lub 6000K, gdyż pozwala na skupienie, nie rozprasza uwagi. Popularna 3000K jest odpowiednia do domu, gdyż sprzyja relaksowi, jest idealna do odpoczynku.

Ważny jest też wybór odpowiedniej technologii – energooszczędne systemy LED będą najlepszym wyborem. Warto o tym pamiętać, kupując m.in. plafony LED oraz planując oświetlenie sufitowe LED.

Oświetlenie sufitowe LED

Oświetlenie sufitowe to doskonały sposób na równomierne oświetlenie całego biura i optymalne rozproszenie światła. Dobrym wyborem są też lampy liniowe, bo przebywanie w tak oświetlonym pomieszczeniu jest komfortowe.

Dobrym pomysłem są też panele LED na linkach, zapewniają miły efekt wizualny w biurze, dobrze oświetlają pomieszczenie i emitują mocno rozproszone światło, równomiernie oświetlając wnętrze. Oświetlenie sufitowe LED można podwiesić na linkach, zamontować w suficie kasetonowym lub w ramie natynkowej.

Efektownie będzie też prezentował się gzyms z taśmą LED. Montuje się go na ścianie, 10 cm pod sufitem, a na nim taśmę LED, która idealnie rozświetli sufit. Dla wzmocnienia efektu można jeszcze zastosować modne lampy w kształcie tub.

Plafony LED

Najważniejszą zaletą technologii LED jest energooszczędność – diody te są wydajniejsze i tańsze w eksploatacji. Zapewniają długi czas pracy i lepszą jakość światła, co ma znaczenie zarówno w domu, jak i w biurze. Co również ważne, są przyjazne dla środowiska.

Inteligentne rozwiązania LED to dobry wybór w przestrzeni biurowej. Wśród producentów oferujących m.in. plafony LED, taśmy, panele itd. jest m.in. marka Ledexa zapewniająca szeroki wybór produktów. wyposażonych w energooszczędne diody.

Plafony LED wyróżniają się dobrą efektywnością świetlną i estetyczną obudową – są chętnie wykorzystywane m.in. w pomieszczeniach biurowych. Te nowoczesne produkty są do wyboru w wersji natynkowej i podtynkowej, występują też wersje do systemów rastrowych sufitów podwieszanych – popularnych właśnie w pomieszczeniach biurowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read