Strona głównaPORADYPodpowiadamy w jaki sposób najbezpieczniej dostać się na dach

Podpowiadamy w jaki sposób najbezpieczniej dostać się na dach

Konieczność wejścia na dach pojawia się czasem w najmniej oczekiwanym momencie. Potrzeba dostania się tam, zazwyczaj jest podyktowana naprawą usterki, dojściem do komina lub innych elementów. Prace na dachu związane są także z przeglądami kominiarskimi. Jako że jest to najwyższy punkt budynku, starając się do niego dotrzeć, należy zachować szczególną ostrożność i zadbać o swoje bezpieczeństwo. Jak zrobić to szybko, sprawnie i bez urazów? Odpowiedź znajdziecie w naszym artykule.

Szybko i bezpiecznie

W razie niespodziewanych incydentów, które mogą zdarzyć się w domu, warto zainwestować w dobrej jakości drabinę. Jeśli nasz dom posiada pochyły dach, najlepszym wyborem będzie taki rodzaj, który jest przymocowany na stałe do ściany. Z kolei, gdy mamy do czynienia z płaskim pokryciem budynku, to sprawdzi się tutaj taki typ, który z łatwością możemy przystawić do elewacji. Istnieje wiele wariantów drabin. Aby dokonać właściwego wyboru, należy dopasować je do wysokości budynku lub powierzchni i stopnia nachylenia dachu. Można je również rozróżnić ze względu na materiał, z którego zostały wykonane. Drabina na dach może być zrobiona np. z wodoodpornego, klejonego drewna warstwowego lub aluminium.

Dlaczego dobrej jakości drabina jest tak ważna?

Jeśli decydujemy się na zakup drabiny na dach, warto zaopatrzyć się w nią u renomowanego producenta. Profesjonalnie wykonany produkt posiada całą gamę atutów, które znacznie usprawniają prace domowe. Do głównych zalet można zaliczyć m.in.:

  • bezpieczeństwo — zastosowane nowoczesne rozwiązania techniczne znacznie zwiększają stabilność oraz komfort użytkowania,
  • zgodność ze standardami — profesjonalnie wykonane drabiny spełniają wszelkie niezbędne normy europejskie dotyczące wytrzymałości, sztywności, wagi oraz jakości materiału,
  • gwarancja — produkt jest objęty gwarancją producenta, która wynosi 2 lata i dotyczy wszelkich wad fabrycznych.

Podsumowując, wejście na dach powinno odbywać się przy użyciu drabiny, która zapewni bezpieczeństwo, stabilność i niezawodność. Zgodnie z osobistymi preferencjami lub rodzajem dachu, możemy wybierać spośród drabin mocowanych do dachu, wolnostojących lub przystawnych. Każda z nich posiada wiele zalet i z pewnością znacząco ułatwia dostanie się do wyższych partii budynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read