Strona głównaPORADYTkaniny poliestrowe – przegląd i zastosowanie

Tkaniny poliestrowe – przegląd i zastosowanie

Tkaniny poliestrowe wyróżniają się szerokim zastosowaniem ze względu na swoje cenne właściwości – wytrzymałość, elastyczność i lekkość. Są powszechnie wykorzystywane w branży reklamowej i transportowej – poniżej ich najważniejsze rodzaje oraz podstawowe zastosowania.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tkanin, które można wykorzystywać zależnie od potrzeb – między innymi do produkcji szyldów, elementów wyposażenia wnętrz, banerów czy stoisk targowych. Banery na nich nadrukowane cechują się wysoką wytrzymałością na warunki zewnętrzne i jakością. Tkaniny świetnie sprawdzą się w reklamie – w grafice reklamowej, na aplikacjach itd. Poniżej jedne z najpopularniejszych tkaniny poliestrowe.

Tkaniny poliestrowe

Wśród tkanin poliestrowych wyróżniamy służące do zadruku bez PCW oraz powleczone PCW. Są wodoodporne, wytrzymałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także łatwe w pielęgnacji. Z powodzeniem mogą służyć jako materiał do reklam.

Tkanina plandekowa – popularny materiał przeznaczony do transportu

Tkaniny techniczne to jedne ze specjalistycznych rozwiązań przeznaczonych do transportu. Wysokiej jakości tkanina plandekowa i inne materiały pochodne oraz akcesoria mogą mieć różne zastosowania. Wśród materiałów tego typu na uwagę zasługują tkaniny marki Dickson, a także materiały do produkcji hal targowych i namiotowych.

Wybierając tkaninę plandekową i inne materiały do transportu, trzeba wziąć pod uwagę ich jakość – muszą być bardzo wytrzymałe, solidne i trwałe, a także dostępne w różnych gramaturach i kolorach.

Plandeki do zadruku – praktyczne i solidne

Zależnie od przeznaczenia, praktyczne są także plandeki do zadruku. Wysokiej jakości tkaniny poliestrowe są produkowane dzięki innowacyjnej technologii i są powlekane PCW, dzięki czemu mogą z powodzeniem służyć do produkcji plandek i kurtyn na samochody ciężarowe. Są odporne na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych, mają długie okresy eksploatacji, są wygodne w obróbce oraz w pielęgnacji i utrzymaniu w czystości.

Tkaniny namiotowe

Tkanina namiotowa służy między innymi do produkcji pokryć hal magazynowych. Jej podstawą jest siatka poliestrowa pokryta PCW. Nowoczesna technologia produkcji pozwala uzyskać materiał odporny na warunki pogodowe, o wysokich parametrach, idealny na różne aplikacje pokryciowe. Tkanina tego typu może służyć między innymi do budowy namiotów, jako zadaszenie estrad, stoisk targowych, elementów placów zabaw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read