Strona głównaARANŻACJEZgrabny i przestronny a zarazem funkcjonalny przedpokój

Zgrabny i przestronny a zarazem funkcjonalny przedpokój

O odpowiednią aranżację swojego przedpokoju powinniśmy zadbać z równie dużą pieczołowitością, jak o inne pomieszczenia w naszym mieszkaniu. W końcu jest to pierwszy pokój, który widzą wszyscy goście witający w naszym domu i ciężar pierwszego wrażenia dotyczącego całego mieszkania spoczywa właśnie na przedpokoju. Powinien być on niejako wizytówką naszego gniazdka.

W co powinien być wyposażony funkcjonalny przedpokój 

Do podstawowego wyposażenia każdego przedpokoju, niezbędne jest minimum takie jak szafka na buty i wieszak. Są to absolutnie niezbędne meble do przedpokoju, których zastosowanie jest nieocenione. Szafka na buty powinna zgrabnie nawiązywać do reszty wystroju mieszkania. Jeśli większość mebli mamy w ciemnym bądź czarnym koloru, możemy również kontynuować taką aranżację i w spójny sposób wyposażyć nasz przedpokój w stylowy wieszak naścienny i półkę na buty.

Dodatkowo można w przedpokoju pokusić się również komodę lub zabudowaną szafę, która pozwoli nam schować większość odzieży wierzchniej z widoku. Dzięki takiej szafie możemy również schować ubrania, które nie pasują do obecnie panującej pory roku. Zabudowana szafa może również jednocześnie stanowić lustro, które jest w standardowym wyposażeniu każdego przedpokoju. Każdy lubi zobaczyć się w lustrze, zanim wyjdzie z domu, taki element jest więc bardzo przydatny.

Warto jest inwestować w meble do przedpokoju, które mają więcej niż jedno zastosowanie. Na przykład półka na buty może też spełniać funkcję ławeczki, na której można spocząć przy zakładaniu obuwia. Wieszak na kurtki może być zakończony na górze półeczką, która pomieści nasze nakrycia głowy. Takie pomysły wzbogacą nasz przedpokój o dodatkowe funkcjonalności bez zbędnego składowania nadmiernej ilości mebli.

Pamiętajmy, by meble do przedpokoju nie zagraciły nam całej powierzchni pomieszczenia. Chcemy zachować też odpowiednią przestrzeń do ruchu, a nadmierna ilość mebli pomniejsza przedpokój i sprawia, iż wygląda jak magazyn nieużywanych ubrań.

 Światło w przedpokoju

Bardzo ważnym aspektem każdego przedpokoju jest odpowiednia aranżacja światła. Większość przedpokojów nie posiada dostępu do okna a jedyne światło dzienne dochodzi z okien w sąsiadujących pomieszczeniach. Dlatego tak ważne jest zaprojektowanie odpowiedniego oświetlenia sztucznego.

Dobrym pomysłem jest wyposażenie przedpokoju w dużą lampę ścienną bądź sufitową, która będzie spójna z meblami do przedpokoju, które planujemy zakupić. Innym rozwiązaniem jest podwieszany sufit, który wyposażymy w lampy ledowe skupiające swoje światło na najważniejszych częściach przedpokoju. Dzięki temu pokój będzie jasny, przytulny i zapraszający do spędzenia w nim czasu.

Równie ważne co oświetlenie, jest dobór odpowiednich kolorów farby do ściany. Kolory jasne pozytywnie wpłyną na ciemne pomieszczenie. Ciemne kolory będą jeszcze bardziej pogłębiać mrok pomieszczenie bez dostępu do okna. Zawsze dobrym rozwiązaniem będzie pomalowanie swojego przedpokoju na kolor jasnoszary – dzięki temu rozwiązaniu przedpokój z natury mały będzie wydawał się optycznie większy.

Odpowiednie urządzenie przedpokoju to łatwy sposób na piękną wizytówkę naszego mieszkania. Pamiętajmy jednak, że w tym obszarze minimalizm idący w parze z funkcjonalnością na pewno zda egzamin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read