Strona głównaPORADYRenowacja dachu z papy – jak uszczelnić go i zapobiec przeciekaniu?

Renowacja dachu z papy – jak uszczelnić go i zapobiec przeciekaniu?

Dachy wykonane z papy są tanie, ale nie są tak trwałe jak dachy, na które zastosowano inne materiały pokryciowe. Jeśli dach z papy zaczyna przeciekać, w takim przypadku warto pomyśleć o jego uszczelnieniu.

Papa termozgrzewalna jest materiałem stosowanym powszechnie na dachy płaskie. Ma wiele zalet, między innymi jest niedroga, łatwa w zakupie, prosta w instalacji – można zrobić to nawet we własnym zakresie. Ma też swoje wady, między innymi jest mało odporna na wysokie i niskie temperatury, a także podatna na uszkodzenia mechaniczne. Gdy konieczna jest renowacja dachu z papy, najczęściej pojawia się pytanie – jaka metoda będzie wówczas najlepsza?

Uszczelnienie dachu z papy – postaw na żywice

Dach z papy można uszczelnić przez ułożenie na nim kolejnej warstwy papy termozgrzewalnej, ale takie rozwiązanie nie jest rekomendowane. Po pierwsze, papa nie zapewnia długotrwałej ochrony, a także kolejne jej warstwy powodują, że dach jest nadmiernie obciążony, a przy tym nie oddycha. Są jednak alternatywne rozwiązania, aby renowacja dachu z papy przebiegała szybko, sprawnie, a przy tym okazała się wysoce skuteczna. Dzisiaj coraz częściej wybierane jest uszczelnianie dachu – https://durodach.pl/wskazowki/uszczelnianie-remont-naprawa-zabezpieczenie-renowacja-dachu-z-papy/ z wykorzystaniem specjalnych żywic. Żywice poliuretanowe stosowane na uszczelnianie dachu z papy posiadają wiele zalet. Skutecznie zabezpieczają go przed przeciekami, tworząc jednolitą, wodoodporną powłokę. Są także lekkie i łatwe w aplikacji – można nakładać je wałkiem, pędzlem czy też z użyciem urządzeń natryskowych. Warto także zaznaczyć, że jeśli wybrane zostaną żywice w kolorze białym, można uzyskać efekt „zimnego dachu”, czyli obniżyć poziom temperatur w budynku w lecie.

Jak wykonać uszczelnienie dachu żywicami?

Obecnie renowacja dachu z papy prowadzona jest przez wiele firm, w tym także te, które specjalizują się w przeprowadzaniu izolacji z użyciem powłok poliuretanowych. Dokładne informacje dotyczące samej metody, a także związane z kosztami realizacji tego typu uszczelnienia można znaleźć na stronach internetowych firm oferujących usługi tego rodzaju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read